Rüya Tabirleri

Rüya Nedir ?

 

Rüya nedir ve rüyaların mahiyeti nasıldır ? Uykuya aynı zamnda geçici ölümde denir, ve bu geçici ölüm denen halde gördüğümüz garip hallerdir rüyalar. 

Neden ve hangi sebeple rüya gördüğümüz bir muammadır. Hz Adem (a.s) 'dan bu güne kadar alimler çeşitli şekillerde rüyaları izah etmeye çalışmışlar, düşünmüşler ancak rüyaları kesin bir şekilde açıklayamamışlardır. Bunca çalışmanın ardından görünen, uzun yıllar rüyalar gizemini muhafaza edecektir, ancak gelişen teknolojiler ve bilimsel çalışmalar ve alimlerin bitmek tükenmek bilmeyen azmi ile bu konuda nasıl gelişmeler olacağını kestirmek te çok kolay değildir.

İnsanoğlu dünyaya geldiğinden beri rüyalar hakkında çeşitli şeyler söylenmiştir, ancak şunu diyebilirizki rüya büyük ve manevi bir alemdir ve yine şunu diyebilirizki rüyalar ahiret hayatı ile de alakalıdır. Bu ilişkiyi yaşamak  ve yakalamak ise ruh saflığı ve maneviyatla alakalıdır. Rüyalar çok hassas geçekleri yakalamanıza olanak verebilir ve yıllarca rüyalarla bir çok hassas konu çözülmüştür.

Kur'an-ı kerim de birçok ayet ve yine bir çok peygamber rüyalar üzerinde eheniyetle durmuştur ve rüyalar hergeçen gün ehemniyetini arttıracaktır.

 

Rüya Tabirleri
Rüya Nedir ?
Rüya Tabirleri ne kadar gerçekçi oluyor ?
Rüya görüp uyandığımızda yapmamız gerekenler
Rüya tabirleri hakkında geniş bilgiler
Rüya ve Uyanıklık
Rüyalar ve Sigmund Freud
Rüya Tabirleri ve Aristo
Rüya ve uyku
Rüya ve uykuda rem dönemi
İbn-i haldun ve rüya tabirleri
Batıl Rüyalar
Sadık Rüyalar
Zahir Olan Sadık Rüyalar
Allah c.c 'dan Müjde Rüyalar
Rüya Meleğinin Gösterdiği Rüyalar
Hakikate İşaret Eden Rüyalar
Mekana Göre Delalet Eden Rüyalar
Günlere Göre Rüya Tabirleri
Rüyalar ve Yeni Buluşlar