Rüya Tabirleri

Sadık Rüyalar

İslam arşivlerinde ve ansiklopedilerinde sadık rüyalar hakkında çeşitli bilgiler yeralmaktadır bunlarından bazılarını sizler için derledik.

Diğer değişle rüyay-ı sadıka çok değişik bir rüyadır. O direkt olarak insanın mahiyetindeki rabbanı latiflerle , görünen aleme bağlanan ve o alemde dolaşan duyguların kapanıp durmasıyla bilinmeyen alemine karşı bir ilişki bulur, yeni bir pencere açar. O pencere ile vukua bulmaya çalışan hadiselere bakar ve levh-i mahfuz ' un nazları ve kader mektuplarının numuneleri nevinden birisine rast gelir.Bazı gerçek olayları görür. o zaman rüya gören insanın hayali ise karışır ve gördüğü gerçeklere kendi yaşama şeklinde var olan varlıkların suretlerini giydirir.

Bu rüyaların bazıları kısmen tabir edildiği gibi çıkar , Peygamber efendimiz S.A.V nübüvvet gelmeden evvel gördüğü bütün rüyaların olduğu gibi gerçek olarak çıktığı bilinmektedir.

Sadık rüya insanın sezgi gücü nün normalden fazla gelişmiş olması durumudur. Sezgi gücü, hiç bir istisnaya yer vermeden tüm insanlarda hatta tüm hayvanlarda mevcuttur. Herşeyden daha önemli olanı ise sadık rüyalar göstermektedir ki, basit olaylar bile vucut bulmadan önce hem allah c.c tarafından bilinmektedir., hemde kaydedilmiş ve takdir edilmiştir, yani bu gösterirki tesadüf diye bişey yoktur , diğer değişle yaşanan hadiseler başıboş yaşanmıyor herşey bir intizam içinde yaşanmaktadır. 

 

Rüya Tabirleri
Rüya Nedir ?
Rüya Tabirleri ne kadar gerçekçi oluyor ?
Rüya görüp uyandığımızda yapmamız gerekenler
Rüya tabirleri hakkında geniş bilgiler
Rüya ve Uyanıklık
Rüyalar ve Sigmund Freud
Rüya Tabirleri ve Aristo
Rüya ve uyku
Rüya ve uykuda rem dönemi
İbn-i haldun ve rüya tabirleri
Batıl Rüyalar
Sadık Rüyalar
Zahir Olan Sadık Rüyalar
Allah c.c 'dan Müjde Rüyalar
Rüya Meleğinin Gösterdiği Rüyalar
Hakikate İşaret Eden Rüyalar
Mekana Göre Delalet Eden Rüyalar
Günlere Göre Rüya Tabirleri
Rüyalar ve Yeni Buluşlar