Rüya Tabirleri

Rüyada “Toprak” görmek...

Toprak

Rüyada toprak görmek insanlara işaret edebilir.Etiketler : toprak, Kum


 

Toprak görmek bazen de hayvanlara, dünyaya ve dünyada yaşayan mahluklara işaret edebilir. Toprak görmek yoksul kimseye, ölüye ve mezara da işaret edebilir. Bir kimse bir kazıp oradan toprak çıkardığını görmesi hasta ise veya yanında hasta olan biri varsa o yer onların kabri olur şeklinde yorumlamabilir. Yolcu olan birinin kazdığı yer onun yolculuğuna, kazdığı toprak da kazanacağı mala işaret edebilir.
Eğer bir kimse elinde ve üzerinde olan toprağı silkeleyip düşürürse o kimse zengin ise malı gider kendi ihtiyaç sahibi olur. Borçlu veya elinde emaneti varsa, borcunu öder, emaneti sahibine verir ve elinde olan bütün malı gider toprağa girer. Elini toprağa değidirmek veya toprağı karıştırmak kavga etmeye, ortaklığa ve kazanca yorumlanabilir. Toprak üzerinde gezmek veya bastonla yere vurmak çıkılacak hayırlı bir yolculuğa yorumlanabilir.
Bazı rüya yorumcuları toprak görmeği mal talep etmeye yorumlarlar. Toprağı biriktirirse veya yerse mal biriktirir ve eline mal geçer. Toprak başkasınınsa malda başkasına geçer. Topraktan birşey yüklenmek yüklendiği kadar menfaata uğramaya işaret eder. Toprağı kendi han ve dükkanından biriktirirse bu kişi geçiminden artırarak mal biriktirir. Avucuna toprak doldurup yürümek ise eline geçecek mala yorumlanır. Bir kimse evinin bacasından toprak süpürdüğünü ve dışarı attığını görürse, hanımının malı gider. Gökten çok olmamak üzere toprak yağdığını görmek hayırdır ve bu rüyanın bir zararı yoktur.
Eğer bir kimse evinin yıkıldığını ve toz toprağın kendisine değidiğini görürse mirastan mal alır. Toprağı başının üzerine koyduysa kötü bir yolla eline mal geçer. Bir kimse üzerine, başına, gözüne toprak serptiğini görürse mal talep etmesine yorumlanabilir.
Gökten yağan toprak çok olursa gelecek azapla tabir edilebilir. Bir kimse dükkanını süpürüp toprağı dışarı çıkardığını görmesi bir yerden bir yere göç etmeye yorumlanabilir.
Toprak insanın ömrü ve hayatıdır. Toprak rızka, açlık ve yardıma da işaret eder. Temiz ve parlak bir toprak üzerinde oturmak saadet ve yardıma yorumlanabilir. Toprak görmek ve teyemmüm gerektiren çetin bir yolculuğa yorumlanır. Toprak ihtiyaçların giderilmesine ve vaadin yerine getirilmesine delalet eder. Servet sahibi kimse malının yanında ve üzerinde toprak olduğunu görürse malı helak olur.
 

Facebook ile Yorumunuzu ekleyin...
Üye Olmadan Yorumunuzu ekleyin...

 Yorumlar;

 
Yorum Yazın
Rumuz
Yorumunuz